Logo Feel the Wind

- WYRUSZ Z NAMI W MORZE -

Pierwszy wspólny rejsszlakiem winnic

Zacumowana łódź

Rejsy 2024

Rejs dla grup zorganizowanych Szlakiem chorwackich winnic

Status na wodzie

Status na wodzie

Podstawowy

Rodzaj

Rodzaj

Travel & Relax

Komfort

Komfort

4/5

Motyw przewodni

Motyw przewodni

Szlakiem winnic

Ludzie płynący łodzią
Wnętrze jachtu

Rejs po Chorwacji

Znasz Chorwację od podszewki? A może nigdy tam nie byłeś? Nieważne.

Rejs po chorwackiej Dalmacji z Feel The Wind to całkiem inny wymiar wypoczynku. Dostarczymy Ci wrażeń, których nigdy wcześniej nie przeżyłeś na „lądowych” wakacjach. Uwielbiasz przyjemny śródziemnomorski klimat, urzekającą architekturę południa, wyśmienitą kuchnię i lśniący turkusem Adriatyk? Ten rejs po Chorwacji jest właśnie dla Ciebie. Zobaczysz miejsca niedostępne dla turystów lądowych. Zacumujemy w urokliwych zatoczkach, byś mógł skorzystać z kąpieli w turkusowej wodzie. Odwiedzimy znane miasteczka portowe, ale też mniej znane zakątki wysp, w których czekają na Ciebie najlepsze lokalne tawerny i restauracje.

Wiemy, że będzie to Twój pierwszy rejs, dlatego odległości między portami są niewielkie, abyś mógł często schodzić na ląd.

Rejs dla grup zorganizowanych

Dla przyjaciół, rodziny, zespołu pracowników… - dla Twojej ekipy!

Czy byliście już na wspólnym rejsie? Koniecznie musicie się wybrać! Wspólnego rejsowania nie da się porównać do typowych wyjazdów integracyjnych w hotelach lub domkach w górach. Podczas rejsu odkryjecie nowy wymiar wypoczynku. Przez kilka dni będzie Was prowadził wiatr (i oczywiście doświadczony skiper). Każdą noc spędzicie pod inną gwiazdą.

Na rejsie czekają na Was widoki, których nie da się „odzobaczyć”. Opowieści, których nie da się zapomnieć. Wspomnienia, do których będziecie wracać już zawsze!

Grupa ludzi na plaży

Wybierz jacht lub katamaran na wyłączność dla Twojej grupy. 7-dniowy rejs w sezonie lipiec – sierpień 2024 r

Rejs COMFORT

Przykładowa klasa jachtu – Oceanis 48Maksymalna liczba uczestników rejsu – 10 osób (+1 skiper)

Wariant:

Basic

Ikona z łodzią

8 500 € / cała grupa

Uczestnicy dodatkowo pokrywają koszty:

 • wyżywienia,
 • paliwa do jachtu i opłat portowych,
 • zaburtowego silnika do pontonu,
 • sprzątania jachtu,
 • pościeli i ręczników.

Uczestnicy samodzielnie organizują transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz transport powrotny.

Wariant:

ALL Inclusive

Ikona z łodzią

10 000 € / cała grupa

Wszystkie koszty rejsu są w cenie!

Uczestnicy samodzielnie organizują transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz transport powrotny.

Jaki jest koszt rejsu dla 1 uczestnika? Podziel sumę przez ilość uczestników.

Rejs PREMIUM

Przykładowa klasa jachtu – Katamaran Bali CatsmartMaksymalna liczba uczestników rejsu – 8 osób (+1 skpier)

Wariant:

Basic

Ikona z łodzią

11 050 € / cała grupa

Uczestnicy dodatkowo pokrywają koszty:

 • wyżywienia,
 • paliwa do jachtu i opłat portowych,
 • zaburtowego silnika do pontonu,
 • sprzątania jachtu,
 • pościeli i ręczników.

Uczestnicy samodzielnie organizują transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz transport powrotny.

Wariant:

ALL Inclusive

Ikona z łodzią

12 650 € / cała grupa

Wszystkie koszty rejsu są w cenie!

Uczestnicy samodzielnie organizują transport do miejsca rozpoczęcia rejsu oraz transport powrotny.

Jaki jest koszt rejsu dla 1 uczestnika? Podziel sumę przez ilość uczestników.

Rejs COMFORT

Przykładowa klasa jachtu - Oceanis 48

 • Liczba kabin – 5 (dostępne są kabiny z podwójnymi kojami oraz 1 kabina z kojami półkowymi).
 • Liczba toalet – 3
 • Liczba pryszniców – 3
 • Klimatyzacja - TAK
 • Wyposażenie kuchni (kambuz) – piekarnik, kuchenka gazowa, lodówka. W dużej liczbie szafek i szuflad kuchennych znajduje się wyposażenie kuchenne (garnki, talerze, kubki, sztućce itp.).
 • Mesa – duża mesa wyposażona jest w stół, kanapę i siedziska.
Ikona z jachtem

długość jachtu

14,6 m

Ikona z człowiekiem

Liczba uczestinków

max 10 ( +1 skiper)

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Rejs łodzią Comfort

Kliknij, aby zobaczyć galerię

Rejs katamaranem
Ikona z jachtem

długość jachtu

14,6 m

Ikona z człowiekiem

Liczba uczestinków

max 8 ( +1 skiper)

Rejs PREMIUM

Przykładowa klasa jachtu - Katamaran Bali Catsmart

 • Liczba kabin – 4 (dostępne są kabiny z podwójnymi kojami oraz kabina dla skipera).
 • Liczba toalet – 2
 • Liczba pryszniców – 2
 • Klimatyzacja - TAK
 • Wyposażenie kuchni (kambuz) – piekarnik, kuchenka gazowa, lodówka. W dużej liczbie szafek i szuflad kuchennych znajduje się typowe wyposażenie kuchenne (garnki, talerze, kubki, sztućce itp.).
 • Głośniki wewnętrzne, system audio.
 • Mesa – duża mesa wyposażona jest w stół, kanapę i siedziska.

Dlaczego powinniście zarezerwować jacht kilka miesięcy wcześniej?

Ponieważ później może być… za późno. I wolnych jachtów już nie będzie. Nie przesadzamy. Rejsy cieszą się coraz większą popularnością w całej Europie. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym zainteresowanie wynajmem jest naprawdę ogromne. I wcale nas to nie dziwi. Nie ma przecież lepszego sposobu na wypoczynek.

Im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym będziemy mieli większy wybór jachtów i katamaranów. Dzięki temu będziemy mogli wybrać możliwie najnowsze jachty, z możliwie najlepszymi udogodnieniami. Jeśli macie specjalne życzenia dotyczące wyposażenia lub układu kabin - dajcie znać możliwie najszybciej. Postaramy się znaleźć jacht lub katamaran idealny dla Was.

Logo Free to Wind

Wakacje 2024 na rejsie?

Doskonały pomysł!

Masz pytania dotyczące rejsu?

Zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą

Wnętrze jachtu

Szlakiem chorwackich winnic

Świeże, niezłożone, musujące, z nutami akacji, cytrusów, z dobrą kwasowością, a może potężne, z długim posmakiem, pikantnymi nutami... niezależnie od tego jaki typ wina jest Twoim ulubionym, z pewnością posmakujesz go w chorwackich winnicach.

Wyjątkowy mikroklimat Chorwacji doskonale sprzyja uprawom winogron. W Chorwacji zarejestrowanych jest ponad 1600 producentów wina, a my podczas rejsu będziemy mieli przyjemność odwiedzić kilku z nich.

Wachlarz wyboru miejsc ogromny – od małych rodzinnych winiarni, w których większość pracy wykonywana jest ręcznie, przez duże winiarnie wykorzystujące nowoczesne technologie produkcyjne. Możemy odwiedzić winiarnie, w których rozliczamy się za godziny, a nie za litry. A także miejsca, które poza winem oferują prawdziwą ucztę kulinarną. Podczas rejsu zaproponujemy miejsca odpowiednie dla fanów zarówno białej, jak i rubinowoczerwonej odmiany tego pysznego trunku.

Jak będzie wyglądać Twój tydzień na jachcie?

Spotykamy się w porcie w dniu rozpoczęcia rejsu. Jacht gotowy będzie do odbioru najpóźniej o godzinie 17. Po skompletowaniu załogi zostaniesz przydzielony do dwuosobowej kabiny, w której się rozpakujesz i rozgościsz. Obowiązkowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, instruktaż korzystania ze sprzętu, pierwsze żarty załogi… i w morze! Plan rejsu zawsze ustalamy orientacyjnie, ponieważ jest on uzależniony od aktualnie panującej siły i kierunku wiatru. Tak więc wiedząc, jakie miejsca chcemy odwiedzić trasę rejsu dopasujemy na bieżąco. Średnie odległości pomiędzy miejscowościami to ok. 10-30 mil morskich, dziennie pływamy ok. 3-5 godzin. Gdy dopłyniemy na miejsce, wpływamy do mariny i schodzicie w porcie na ląd. A jeśli wybieramy mniej zatłoczone miejsca do zwiedzania, cumujemy jacht na kotwicowisku i dopływamy na ląd pontonem. Noce spędzamy na jachcie zacumowanym w porcie lub na kotwicy w zatokach. Plan rejsu dostosujemy również mając na uwadze, oprócz wiatru, to czy więcej czasu zechcecie spędzać na wodzie, czy na lądzie.

Grupa ludzi na plaży

Trasa rejsu szlakiem chorwackich winnic 2024

Trasa rejsu po Chorwacji - Trogir Trasa rejsu po Chorwacji - Stari Grad Trasa rejsu po Chorwacji - Vis Trasa rejsu po Chorwacji - Primosten Trasa rejsu po Chorwacji - Skradin Trasa rejsu po Chorwacji - Tribunij Trasa rejsu po Chorwacji - Trogir

Dlaczego Feel The Wind?

Wakacje w Twoim budżecie

Od wyjazdów budżetowych przez rejsy all inclusive klasy premium. Klasyczne rejsy z oferty Feel The Wind zamykają się w podobnym przedziale cenowym do wakacji hotelowych w europejskich destynacjach turystycznych, a oferują atrakcje, których nie doznasz na lądzie i wspomnienia, do których będziesz już zawsze wracał.

Bezpieczeństwo

Safety first! Zasady bezpieczeństwa na naszych rejsach muszą być bezwzględnie przestrzegane. Instruujemy załogę w momencie wkroczenia na pokład i cierpliwie przypominamy o nich w trakcie całego rejsu. Wszystkie dodatkowe atrakcje na wodzie – snurkowanie, kąpiel w otwartym morzu, zorganizujemy, jeśli nie zidentyfikujemy na horyzoncie żadnych szczególnych zagrożeń.

Elastyczność

Chcemy, aby nasze załogi podczas rejsu zebrały jak najwięcej niezapomnianych wspomnień. Dlatego chętnie odwiedzamy mniejsze porty, schodzimy z utartych ścieżek, kotwiczymy na dłużej w miejscach często niedostępnych od strony lądu, tak modyfikujemy program rejsu, abyście przez kolejne lata wracali do wspomnień z uśmiechem.

Duży wybór kierunków

Najwięcej czasu spędzamy na Morzu Śródziemnym, ale chętnie weźmiemy Cię też na Ocean. Prym wiodą Karaiby i Wyspy Kanaryjskie, ale ostrzegamy, że turkusowa przeźroczystość morza grozi rozpieszczeniem. Możemy też popłynąć z Tobą na zimne wody, jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego Bosman tylko zapiął płaszcz i zaklął – Ech do czorta!

Skipperzy Feel The Wind - ludzie, których polubisz

Skipperzy Feel the Wind nie opowiadają morskich legend… oni je tworzą! Ich morskie opowieści pomogą Ci przetrwać trudne momenty choroby morskiej.

Odpoczywaj tak, jak lubisz

Aktywnie, czy pasywnie? Chciałbyś naładować baterie na leniwym rejsie? A może chcesz konkretnie pożeglować? Skontaktuj się z nami lub sprawdź naszą ofertę rejsów.

Małe grupy

Stawiamy na wyjazdy w mniejszych grupach, które sprzyjają lepszym relacjom i spokojniejszą atmosferą. Mamy też w ofercie lubiane przez Was rejsy dużą flotyllą – nawet do 10 jachtów.

Otwarte horyzonty

Nie tylko na mapie, ale też w głowie!Doprowadzimy Was do miejsc, które od dawna siedziały w waszych głowach. Wizje przekuwamy w przygody. Pływamy z wiatrem i pod wiatr!

Mój pierwszy rejs - FAQ

1. Czy będę miał chorobę morską?

Może tak. Może nie.

Nie każdy na nią cierpi. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych predyspozycji organizmu. Objawy choroby są różne i niekoniecznie takie, z którymi ona najczęściej się kojarzy. Może cię boleć głowa, ogarnąć rozbicie lub „przymulenie”. Bez obaw, to wszystko mija, bo organizm się przyzwyczaja do bujających warunków.

2. Czy muszę umieć pływać?

Nie musisz umieć pływać. Każdy jacht wyposażony jest w kamizelki ratunkowe. Nie ma obowiązku ich noszenia chyba, że kapitan poleci ich założenie przy pogorszeniu się pogody. Możesz założyć kamizelkę kiedy tylko zechcesz, jeżeli ma Tobie dać poczucie bezpieczeństwa. Morski jacht posiada tzw. relingi, czyli małe barierki zapobiegające wypadnięciom za burtę, a my nauczymy Cię także jak bezpiecznie poruszać się po pokładzie jachtu. Na rejs weź ze sobą obuwie o dobrej przyczepności, aby ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się. Polecamy wybór rejsu na spokojnych wodach z możliwością częstego zejścia na ląd.

3. Gdzie będę spał podczas rejsu?

Śpimy na jachcie. Do dyspozycji będą 4 lub 5 kabin dwuosobowych. W każdej kabinie znajduje się szafka oraz „jaskółka”, czyli jachtowa półka. Do nich możesz się rozpakować, a o torbie zapomnieć na cały tydzień.

4. Co będę jadł podczas rejsu?

To, co lubisz i sam ugotujesz… lub to, co ugotuje dla Ciebie reszta załogi. Wśród waszej załogi na pewno znajdzie się ktoś z talentem kulinarnym, kto będzie chciał się przygotować mniej lub bardziej skomplikowane potrawy. Menu zawsze zależy od inwencji załogi. Pamiętajcie także, że dziennie schodzimy na ląd. A tam wszędzie czekają na nas restauracje, tawerny i stoiska z lokalnymi produktami, które nęcą i kuszą pysznymi aromatami. Na lądzie każdy zamawia, dokładnie to, co lubi i płaci za siebie.

5. Czy organizujecie transport do Chorwacji?

Do portu każdy dojeżdża na własną rękę. Nie organizujemy wspólnego transportu z Polski, bo z doświadczenia wiemy, że każdy ma inne preferencje w tym zakresie. Zależnie od tego, w jakiej części Polski mieszkasz, czy masz blisko lotnisko, chcesz dojechać taniej czy szybciej – każdy wybiera najwygodniejszy dla siebie sposób dotarcia. Nie wiesz, która opcja będzie najlepsza dla Ciebie – skontaktuj się z nami. Chętnie doradzimy!

6. Czy ten rejs jest tylko dla osób, które płyną pierwszy raz na rejs?

Nie. Ten rejs jest zdecydowanie dla wszystkich. W szczególności polecamy go osobom, które płyną pierwszy raz, ponieważ program rejsu zakłada małe odległości pomiędzy portami i możliwość częstego zejścia na ląd. Dlatego jeśli już wcześniej pływałeś i ten program Ci odpowiada, gorąco zapraszamy!

Chorwacja - idealny wybór na pierwszy rejs

Sprzyjające warunki pogodowe

Chorwacja słynie z dużego nasłonecznienia latem. Opady deszczu występują wtedy bardzo rzadko , zwłaszcza na wybrzeżu. Temperatura wody w Adriatyku w okresie letnim jest bardzo przyjemna, co sprawia, że Chorwacja jest popularnym celem dla miłośników kąpieli morskich. Wysokie letnie temperatury są dużo przyjemniej odczuwalne na jachcie. Ulgę przynosi Mistral – orzeźwiający wiatr, który jest szczególnie przyjemnie odczuwalny na pełnym morzu.

Duża liczba portów

Chorwacja wraz ze swoimi wyspami posiada jedną z najdłuższych linii brzegowych w Europie, co czyni ją popularnym miejscem do żeglugi, turystyki morskiej i wypoczynku na plaży. Ogromne urozmaicenie linii brzegowej, mnóstwo zatok, przylądków i skalistych plaż podkreślają naturalny krajobraz Chorwacji. Dodatkowo w wielu miejscach możemy wygodnie podpłynąć do brzegu i skorzystać z jednego z licznych portów z naprawdę dobrze rozbudowaną infrastrukturą.

Dobrze rozwinięta infrastruktura portowa
Miłośnicy turystyki żeglarskiej znajdują w Chorwacji świetne warunki zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Porty, przystanie i mariny są dostosowane do różnych rodzajów jednostek pływających, w tym do małych jachtów i katamaranów. Wiele miejscowości nadmorskich posiada rozbudowaną infrastrukturę portową, zapewniającą dostęp do wszystkich niezbędnych usług takich, jak miejsce do cumowania, tankowanie paliwa, wody, podłączenie prądu, a także sklepy, restauracje i inne udogodnienia.
Atrakcje dla każdego

Żupania splicko-dalmatyńska obfituje w atrakcje dla każdego – od poszukiwaczy przygód, miłośników natury, po fanów kultury i rozrywki. Chorwacja jest gospodarzem wielu wydarzeń kulturalnych. Znajdziemy w niej liczne zabytki UNESCO, a także przepiękne parki narodowe. Miłośnicy aktywności sportowych szczególnie upodobali sobie Chorwację jako miejsce wspinaczek skałkowych i eksploracji wodnych. To także przepyszna kuchnia pełna owoców morza, pysznej oliwy i wina.

Dużo spokojnych miejsc do zakotwiczenia

Chorwacja to kraj ponad tysiąca wysp, z których wiele oferuje bezpieczne miejsce do zakotwiczenia. Możemy również skorzystać z nowoczesnych marin, które oferują kompleksowe zaplecze gastronomiczne, dostęp do wody, prądu, pryszniców i innych nadbrzeżnych usług, a nierzadko także i restauracje oraz sklepy. Miłośnicy spokojnych miejsc mogą tu znaleźć ustronne zatoki i plaże oferujące przepiękne krajobrazy i krystalicznie czystą wodę. Warto odwiedzić także lokalne porty i miasteczka rybackie, które zapewniają autentyczne doświadczenie chorwackiego życia nadmorskiego.

Atrakcyjna cenowo

Pomimo wzrostu cen, który obserwowaliśmy w ostatnich latach, Chorwacja w dalszym ciągu oferuje w wielu przypadkach niższe ceny w porównaniu z krajami Europy Zachodniej, jak na przykład ceny postoju w marinach.Pamiętajmy jednak, że wybierając się do Chorwacji w szczycie sezonu turystycznego, z pewnością może być drożej, niż poza sezonem.

Rejs, czy kolejne wakacje w hotelu/apartamencie?

Przekonaj się, że rejs jachtem oferuje całkiem inny wymiar relaksu niż klasyczne wakacje hotelowe. Zakosztuj nowych atrakcji i poznaj miejsca niedostępne dla świata turystycznego.

Codziennie odwiedzasz inne miasto

Bez konieczności wynajmu auta i tracenia czasu w korkach.

Na jachcie spędzasz tyle czasu, ile chcesz

Możesz tu tylko spać, a resztę czasu spędzić na lądzie. Wróć tylko na umówioną porę, bo za chwilę wypływamy!

Odkryj miejsca dostępne tylko drogą morską

Odkryj niesamowite plaże i zatoki ukryte przed światem turystów.

Wszystko pod ręką

Ręcznik, ubrania, jedzenie, schłodzone napoje – nie musisz ich pakować, aby wyjść nad wodę.

Każdą noc spędzisz w innej zatoczce

Ten sam kawałek podłogi, ale inna konstelacja gwiazd nad głową. Podziwiaj co wieczór inne widoki.

Kąpiele bez tłumów turystów

Nie musisz walczyć o skrawek plaży, ani przebijać się przez tłum plażowiczów by schłodzić się w wodzie.

Snoorkowanie, wędkowanie, opalanie, joga…

W końcu będzie miał naprawdę dużo czasu na atrakcje, które lubisz.

Relaks w pełnym wymiarze

Rejs oferuje całkiem inny wymiar relaksu niż wakacje na lądzie. Nie musisz nam wierzyć. Przekonaj się sam!